Wyprawy Przemian | Gwatemala – Powrót do Dzikości
Wybierz się w podróż na koniec świata i odkryj drogę w głąb siebie. Transformujące wyprawy po Ameryce Środkowej, Europie, Indonezji i Afryce. Przygoda z dala od głównych szlaków turystycznych, odkrywanie tajemnic Gwatemali i Belize, Chorwacji, Bali i Gili oraz Teneryfy. Wyprawy organizowane są z ramienia fundacji Wysokie Wibracje.
bali, gili, belize, karaiby, gwatemala, chorwacja, teneryfa, wyspy kanaryjskie, indonezja, lasy równikowe, selvas, wyprawy przemian, wyprawa do ameryki środkowej, rejs po chorwacji, wyprawa na teneryfę, wyprawa do bali i gili, teneryfa - kobieta wulkan, rejs po chorwacji - natura wzywa, ameryka środkowa - powrót do dzikości, wysokie wibracje
21703
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-21703,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Gwatemala – Powrót do Dzikości

Powracamy do źródeł starożytnej mądrości- tym razem udajemy się na wyprawę do Ameryki Środkowej.

Stabilność Ziemi, Impuls-Działanie Ognia, Lekkość Powietrza i Emocjonalność Wody
– czeka na ponowne poznanie – w nas.

Termin wyprawy: 1-13 grudnia 2020

Gwatemala – Różnorodność i Egzotyka

Potencjał żywiołów to coś z czym uzyskujemy połączenie poprzez samo obcowanie w danym środowisku. Noc na wulkanie Acatenango, surfowanie nad Oceanem Spokojnym, trekking po dżungli, kolonialne miasto Antigua, wschód słońca na starożytnej piramidzie Tikal… Tak zapowiada się kolejna nasza Wyprawa.

Hasłem przewodnim jest powrót do DZIKOŚCI – natury, mocy, uważności

Wspólnie odkryjemy tajemnice Ameryki Środkowej, gdzie:

 • Zasmakujemy oryginalnej gwatemalskiej kuchni
 • będziemy spać pod namiotami pod szczytem Wulkanu
 • spędzimy cały dzień na półce skalnej Wulkanu
 • weźmiemy udział w majańskich ceremoniach
 • udamy się wgłąb ruin majańskich świętych miejsc mocy
 • będziemy podziwiać wschód słońca na szczycie najsłynniejszej majańskiej piramidy Tikal
 • odkryjemy przygodę nauki surfowania na jednaj ze słonecznych plaż
 • weźmiemy udział w ceremonii Ognia w dżungli Gwatemalskiej
 • zjemy świeże i soczyste śniadania z widokiem na tajemnicze jezioro Atitlan

 • będziemy integrować zmysły  w czasie trekkingów po gwatemalskich, niedostępnych dla turystów lasachpełnych egzotyki
 • Poznamy najsławniejsze zabytki kolonialnej perły Gwatemali- miasta Antigua
 • spotkamy się pod rozgwieżdżonym niebem w kręgu przy ognisku na szczycie góry
 • oddamy się totalnie rytmowi swojego ciała w czasie wieczoru przy bębnach
 • naładujemy się słońcem w czasie polskiej zimy
 • nabierzemy dystansu do obecnych “problemów”
 • ugruntujemy własne pokłady mocy, wrażliwości, dzikości i drzemiącego w nas potencjału

PROGRAM- Gwatemala

Dzień 1 Przylot i wygodne łóżko

Przylot do Gwatemali ok. 20.30 .

Po długiej podróży samolotem, docieramy do Hotelu położonego bardzo blisko lotniska, gdzie bierzemy kąpiel i kładziemy się do wygodnego łóżka. Przed nami kilkanaście dni pełnych wrażeń!!!

Dzień 2 Zakorzenienie – Antigua

Śniadanie. Przejazd (40km) do kolonialnej miejscowości, dawnej stolicy kraju – Antigua. Ten dzień to aklimatyzacja, lądowanie jeszcze psychiczne po podróży i oswajanie się z nowymi zapachami, kolorami i dźwiękami. Otwieramy się na nową jakość i nowe wibracje.

Antigua to kulturalna i historyczna perełka Ameryki Środkowej. Była stolicą Gwatemali do XVIIIw. Podczas spaceru zobaczymy hiszpańskie patia, kolorowe fasady i tradycyjne place. Spróbujemy gwatemalskiego kakao z lokalnej kooperatywy i wejdziemy do domu jadeitu. Jadeit był świętym kamieniem w kulturze Majów, dlatego dowiemy się o nim wiele więcej..

Wieczorem spotkanie w kręgu. To czas zebrania myśli i spotkania się ze swoimi odczuciami, poznajemy się

Jeśli będzie taka okazja to chętnie spędzimy wieczór w rytmach latynoskiej salsy i bachaty. Muzyka i taniec sprzyjają integracji   z lokalną słoneczną kulturą. Nocleg w Antigua.

Dzień 3 Spotkanie z wulkanem – Intencja

Po śniadaniu i przepakowaniu się wyruszamy na spotkanie z wulkanem. Podjedziemy busem do podnóża wulkanu gdzie już tylko z bagażem podręcznym i dużą ilością wody rozpoczniemy magiczną wędrówkę ku jego szczytowi.

Wulkan  Acatenango znajdujący się na wysokości 3976 m  to najwyższy wulkan Ameryki Środkowej. Ze szczytu rozpościera się niezwykły widok na całą dolinę i czynny wulkan Fuego który z na przeciwka w nocy jarzy się na czerwono od lawy.

Trekking na ten wulkan  to wyjątkowe przeżycie, spotkanie z żywiołami i magią tego miejsca. Wędrówka zaczyna się od przejścia przez plantacje kukurydzy i kawy żeby po chwili wejść w bujny, pierwotny i piękny las mglisty. Jego gęsta zieleń od mchów, lian i drzew jest niezwykła. W końcu szlak wspina się ponad warstwę chmur co tworzy niewiarygodne wrażenie. Na szczycie gdzie rozbijemy obóz przywitamy się z nową ziemią na która przybędziemy, ogniem i rozgwieżdżonym niebem.

Trekking trwa średnio 6h z przerwą na obiad w postaci pikniku. Na górze śpimy w namiotach.

Spotkanie w kręgu

Siedząc przy ognisku, rozmawiając w kręgu i popijając gorącą czekoladę wsłuchamy się w swój głębszy głos i zastanowimy się nad celem wyprawy dla każdego z nas. Kolacja, nocleg w namiotach na wulkanie.

Zabieramy: Plecak, w którym zmieści się ciepłe ubranie/polar, getry termiczne, skarpety( w nocy temp spada do ok 4-5 stopni Celsjusza) , ok 3 litry wody, śpiwór

Dzień 4 Warsztaty w koronie nieba

Wschód słońca na szczycie wulkanu

Poranna medytacja. Spacer w chmurach  i śniadanie

Obudzimy się jeszcze w nocy, żeby po wypiciu rozgrzewającej kawy i krótkiej rozgrzewce wejść na spektakularny punk widokowy i doświadczyć jak nowy dzień budzi się do życia. To będzie jeden z najpiękniejszych wschodów słońca i magicznych momentów. Po zejściu już do obozu, zjedzeniu śniadania i oglądaniu żywego wulkanu wprost na przeciwko naszych namiotów czas na integrującą poranną medytację i relaksację.
Warsztaty w koronie chmur.

Wulkany uważane są za święte góry, gdyż są miejscem połączenia Matki Ziemi z Ojcem Niebem. Wg. Majów to miejsce połączenia tych energii. Będziemy mieli okazję obcować z tymi jakościami, tak by finalnie móc czerpać ze swoich korzeni, brać oparcie i wsparcie, moc. Gdyż nasza siła właśnie tam ma swój początek. Czas u podnóża wulkanu spędzamy odżywczo i twórczo.
Obiad i kolacja w obozie.

Wieczorem przy ogniu Ceremonia Kakao

Majowie wierzą, że ta ceremonia pomaga otwierać serce, dzięki czemu jesteśmy w stanie pełniej skontaktować się z naszą misją życiową. Będzie też czas spotkania się ze swoimi przemyśleniami i odczuciami z minionego dnia.

Dzień 5 Wschód Słońca na wulkanie i zachód nad Oceanem – Błogość

Śniadanie. Po tym wyjątkowym poranku i nocy na szczycie wulkanu powoli będziemy schodzić z w dół. Po zejściu ze szczytu przesiądziemy się do autokaru i udamy się na wybrzeże Oceanu Spokojnego! Będzie to czas relaksu i odprężenia.  Na pacyficznym, gwatemalskim wybrzeżu zamieszkamy w palmowych chatkach wychodzących wprost na plażę i Ocean.

Zatrzymanie i relaks

Po dwóch intensywnych dniach spędzonych na wulkanie czas na błogi relaks i odprężenie. Spacer wzdłuż przepięknej plaży, chwila ciszy z notatkami czy orzeźwiająca kąpiel będą doskonałym sposobem wewnętrznego zatrzymania się i zintegrowania.

Wieczorem spotkanie w kręgu. Spotkanie w kręgu

Po powrocie do ośrodka i chwili odpoczynku  zajmiemy się zagadnieniem dostępu do własnej dzikości. Tego, co to dla mnie znaczy i jak jej doświadczam. Wychodzimy poza ograniczające przekonania i dotykamy własnych pokładów wrażliwości – pomostu do soczystej i życiodajnej pierwotności

Obiad i kolacja w ośrodku nad Oceanem.

Dzień 6 Surfujemy nad Pacyfikiem – Tu i teraz

Rozgrzewka. Dla chętnych bieg transowy i poranna joga na plaży na rozgrzewkę i przebudzenie. Puszczamy, rozluźniamy i regulujemy.

Pyszne śniadanie pod tropikalnymi palmami i szumem oceanicznych fal w tle!  Świeże owoce, warzywa i przyprawy pochodzą z lokalnego ogrodu. Kawa pochodzi od gwatemalskich rolników.

Lekcje surfowania na desce z instruktorem.

Po spotkaniu z ogniem i wulkanem czas na wodę i lekkość. Surfing jest to doskonała zabawa, możliwość sprawdzenia się i doświadczanie siebie w nowej sytuacji. Oprócz  nowych umiejętności będziemy ćwiczyć uważność i transformować stare przekonania. Okazuje się że woda i deska może być doskonałym narzędziem do treningu bycia w tu i teraz. Obiad

Warsztaty

Gdy nasze brzuszki pełne już będą smacznych gwatemalskich przysmaków/OBIAD/ i odpoczną w słońcu na plaży, z pewnością pojawi się chęć na celebrację i eksplorację! Poruszymy nasze ciała. Tchniemy w nie ruch- a ruch to życie. W czasie warsztatów pracy z ciałem budować będziemy w sobie solidny fundament zaufania do siebie, do zmiany i do odczuć płynących z ciała. Pogłębiamy relację i zwiększamy świadomość ciał

Kolacja.
Wieczorne spotkanie w kręgu.. 

To czas zebrania myśli i spotkania się ze swoimi odczuciami, pragnieniami i przeżyciami minionego dnia.

W czasie trekkingu liczne postoje dedykowane rozwojowi uważności i byciem w kontakcie.

Spotkanie w kręgu

Po powrocie do ośrodka i chwili odpoczynku  zajmiemy się zagadnieniem dostępu do własnej dzikości. Tego, co to dla mnie znaczy i jak jej doświadczam. Wychodzimy poza ograniczające przekonania i dotykamy własnych pokładów wrażliwości – pomostu do soczystej i życiodajnej pierwotności.

Kolacja

Po kolacji możliwość skorzystania z zabiegów dostępnych w ośrodku: masaż/reiki/yoga dodatkowo płatnych.

Dzień 7 Warsztaty nad Oceanem – Wewnętrzna integracja

Rozgrzewka. Dla chętnych bieg transowy i poranna joga na plaży na rozgrzewkę i p
rzebudzenie. Puszczamy, rozluźniamy i uwalniamy.
Pyszne śniadanie pod tropikalnymi palmami i szumem oceanicznych fal w tle!  Świeże owoce, warzywa i przyprawy pochodzą z lokalnego ogrodu. Kawa pochodzi od gwatemalskich rolników.

Warsztaty  

Wchodzimy do oceanu, czyli warsztaty na styku wody i powietrza. Rytuał łączenia się z żywiołem wody, elementu z którego powstaliśmy i który przed narodzinami był naszy
m naturalnym środowiskiem. W pracy z ciałem i pamięcią komórkową ciała, docieramy do miejsc, w które najwyższy czas wpuścić więcej miękkości i swobody. Budzimy radość życia!

Obiad


Warsztaty  TRE®, czyli teoria i praktyka uwalniania ciała od napięć i przywracania poczucia wewnętrznego spokoju. Prosta i skuteczna praktyka do umacniania uważności – bycia w  Tu i Teraz. W tym momencie wyjazdu posłuży nam jako doskonała metoda do wyregulowania po tym, co już się wydarzyło. Dając tym samym świetne narzędzie do samodzielnej praktyki, tak w Gwatemalii jak i po powrocie do Polski

Kolacja.

Wieczorne spotkanie w kręgu.. 

To czas zebrania myśli i spotkania się ze swoimi odczuciami, pragnieniami i przeżyciami minionego dnia

Dzień 8 Warsztaty nad Oceanem – Akceptacja

Rozgrzewka. Dla chętnych bieg transowy i poranna joga na plaży na rozgrzewkę i przebudzenie. Puszczamy, rozluźniamy i uwalniamy.

Pyszne śniadanie pod tropikalnymi palmami i szumem oceanicznych fal w tle!  Świeże owoce, warzywa i przyprawy pochodzą z lokalnego ogrodu. Kawa pochodzi od gwatemalskich rolników.

Warsztaty

KIM JESTEM

Wejście w bliskość możliwe jest tylko i wyłącznie wtedy gdy potrafimy stawiać granice. Po to wzmacnialiśmy kontakt z potrzebami by teraz wejść w przestrzeń siebie w kontekście stawiania granic, jako wyrazu szacunku do siebie i do innych. By przejść wyobrażenia o odrzuceniu i tym, że postawienie granicy ma znak równości z tym, że ktoś się na nas zezłości. Budujemy siłę i robimy miejsce na bliskość, na wpuszczenie drugiej osoby bliżej.

Obiad

Warsztaty  

Praca w obszarze konkretnych relacji i wzorców mięśniowych. Kontynuacja warsztatów porannych

Kolacja.
Wieczorne spotkanie w kręgu.. 

To czas zebrania myśli i spotkania się ze swoimi odczuciami, pragnieniami i przeżyciami minionego dnia

Dzień 9 Warsztaty nad Oceanem / Tajemnice Majów – Tikal

Rozgrzewka. Dla chętnych bieg transowy i poranna joga na plaży na rozgrzewkę i przebudzenie. Puszczamy, rozluźniamy i uwalniamy.

Pyszne śniadanie pod tropikalnymi palmami i szumem oceanicznych fal w tle!  Świeże owoce, warzywa i przyprawy pochodzą z lokalnego ogrodu. Kawa pochodzi od gwatemalskich rolników.

Warsztaty  

Domknięcie procesu pracy nad relacjami. TRE ,Ugruntowanie i usystematyzowanie. Czas na integracje.

Dżungla

Ok. 13.00 Wyjazd na lotnisko, 18.00 przelot do Flores. Przejazd do dżungli Peten.

Po około godzinnym przelocie znajdziemy się w północnej, nizinnej części Gwatemali, gdzie panuje już typowy tropikalny klimat. Nasz hotel położony jest środku wilgotnego lasu deszczowego. Jest to komfortowa lodga, składających się z wygodnych domków i basenu otoczona bujną roślinnością tropikalną. Kolacja i Nocleg w Tikal.

Dzień 10 W głąb dżungli – Yaxha


Po śniadaniu przejazd w głąb dżungli Peten w kierunku granicy Belizyjsko-Gwatemalskiej do parku narodowego Yaxha-Nakum-Naranjo. Obszar który będziemy eksplorować tego dnia należy do Rezerwatu Biosfery i uważany jest za jeden z sekretów starożytnego świata Majów. Rezerwat leży poza typowymi szlakami turystycznymi. Wybierzemy się do miejsc gdzie nie docierają masowe oferty biur podróży.. Lasy po których będziemy się poruszać są ogromnym bogactwem świata ptaków, ssaków, i roślin.

Yaxha – należało do największych  miast regionu. Konkurowało i zawierało przymierza z sąsiadami takimi jak Tikal, Nakum i Naranjo. Zachowało się do dziś w tym miejscu ponad 500 starożytnych struktur miasta w tym piramidy bliźniacze, obserwatorium astronomiczne, kilka boisk Pelota i wiele ołtarzy. Miasto ma wspaniałe usytuowanie – na wzgórzu pomiędzy dwoma jeziorami. Ze szczytu najwyższej piramidy rozpościera się  widok na dżungle ciągnącą się aż po horyzont oraz jeziora otaczające miasto.

Eksplorujemy dżunglę i starożytne miasto wraz z przewodnikiem. Obiad

Rejs łodzią przez lagunę Yaxha.Inauguracją tego dnia będzie znane niewielu osobom Majańskie miasto położone na wyspie Topoxté. Żeby się tam dostać przepłyniemy jezioro łodziami motorowymi. W obrębie tych ruin spotkamy się z majańskim przewodnikiem duchowym z którym Powrót do naszej Lodgy w Tikal. A dałoby rade tutaj zrobić krąg? nawet przygotowująć ludzi, do ciemności?

W tym jakże energetycznym, nie odwiedzanym przez turystów miejscu, zasiądziemy w kręgu, by wraz z zachodzącym słońcem pozwalać sobie i dżungli na wypełnienie dźwiękami i odczuciami Tu i Teraz.

Kolacja i spotkanie w kręgu. To czas zebrania myśli i spotkania się ze swoimi odczuciami, pragnieniami i przeżyciami minionego dnia. Nocleg w Tikal.

Wschód słońca i medytacja na piramidach.

Poranek to jest ten czas kiedy dżungla budzi się do życia wraz z wszystkimi zwierzętami. Jeszcze w ciemności wyjdziemy z hotelu aby o brzasku stanąć na szczycie piramidy – Templo IV i spojrzeć na budzący się las.

Czekając w zupełnej ciemności na jej szczycie będziemy słyszeć odgłosy budzącej się dżungli – małp, ptaków i innych ssaków. Po wschodzie słońca i porannym pikniku zaczynamy eksplorować jedno z najbardziej niesamowitych starożytnych ruin w Ameryce. Śniadanie w formie pikniku.

Zwiedzanie Tikal
Tikal do IX wieku n.e. stanowiło jedno z największych centrów kultury Majów.  Rządziło całym regionem pod względem politycznym, ekonomicznym i wojskowym. Tikal w języku Maya Itza znaczy „miejsce wielu dźwięków”.. Będziemy spacerować po dżungli i odkrywać wraz z przewodnikiem tajemnice tego miasta. Powrót do hotelu. Obiad

Odpoczynek i regeneracja – czas wolny

Wieczorem spotkanie w kręgu 

Kolacja

Dzień 11 – W głąb dżungli – Yaxha

Wschód słońca i medytacja na piramidach.

Poranek to jest ten czas kiedy dżungla budzi się do życia wraz z wszystkimi zwierzętami. Jeszcze w ciemności wyjdziemy z hotelu aby o brzasku stanąć na szczycie piramidy – Templo IV i spojrzeć na budzący się las.

Czekając w zupełnej ciemności na jej szczycie będziemy słyszeć odgłosy budzącej się dżungli – małp, ptaków i innych ssaków. Po wschodzie słońca i porannym pikniku zaczynamy eksplorować jedno z najbardziej niesamowitych starożytnych ruin w Ameryce. Śniadanie w formie pikniku.


Zwiedzanie Tikal

Tikal do IX wieku n.e. stanowiło jedno z największych centrów kultury Majów.  Rządziło całym regionem pod względem politycznym, ekonomicznym i wojskowym. Tikal w języku Maya Itza znaczy „miejsce wielu dźwięków”.. Będziemy spacerować po dżungli i odkrywać wraz z przewodnikiem tajemnice tego miasta.

Ceremonia ognia
Dla Majów człowiek i natura to jeden organizm. Ludzie nie mogą istnieć bez powietrza, składników ziemi czy wody. Ceremonia ognia jest integrującym doświadczeniem z pierwiastkami przyrody i sobą na głębszym poziomie. Ceremonię poprowadzi Majański przewodnik duchowy w sercu ruin Tikal.

Powrót do hotelu. Obiad. Odpoczynek i regeneracja – czas wolny

Po południu spotkanie w kręgu i warsztat podsumowujący. 

Kolacja

Dzień 12 – Powrót do cywilizacji

Śniadanie. Wyjazd na lotnisko i przelot z Flores do Guatemala City. Po południu wylot do Polski

Dzień 13 -Przylot do Polski

Przylot do Polski. Niby Ci sami, a już zupełnie inni!

Rezerwuj Miejsce

Czas na rezerwację dobiegł końca

KLIKNIJ TUTAJ I WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Cena
2450,- USD
Przelot
≈ 3300 - 4000,- PLN
 • Cena Zawiera
  • 11 noclegów (2 noce w kolonialnym hotelu w Antigua, 2 noce w lodgy nad Oceanem, 3 noce w lodgy nad jez. Atitlan, 3 noce w lodgy w Tikal, 1 noc w namiocie na wulkanie). Zakwaterowanie  to wygodne, komfortowe i pięknie usytuowane przyrodniczo eko-lodge z pokojami 2-os lub wieloosobowymi.
  • 11 śniadań, 6 obiadów, 9 kolacji zgodnie z programem
  • Transfery klimatyzowanym autobusem
  • Przelot na trasie Gwatemala City-Flores-Gwatemala City
  • Sprzęt, infrastruktura (namiot, kuchnia polowa) i asysta lokalnych przewodników w trakcie 2 dniowego trekkingu na wulkan
  • Lokalny przewodnik po ruinach Majów w Tikal i Iximche i Yaxha
  • 3 ceremonie z majańskimi przewodnikami duchowymi
  • Lekcja surfingu nad Oceanem
  • Wycieczka /trekking nad jeziorem Atitlan,
  • Przeprawy łodzią motorową nad jez. Atitlan
  • Wstępy do parków narodowych i stref archeologicznych (Tikal, wejście do parku o wschodzie słońca, Yaxha, Iximche)
  • Ubezpieczenie KL, NNW
  • Warsztaty rozwojowe w trakcie wyjazdu z trenerem
  • Opieka pilota i tłumacza na całej trasie

 • Cena nie obejmuje

  • Biletu lotniczego (ok 3,3-4 tyś PLN w zależności od terminu zakupu ).
  • Zwyczajowych napiwków ok. 50$
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
  • Posiłków nie uwzględnionych w programie ok. 10$/posiłek
  • Dopłaty do pokoju 1-os

 • Uwagi

  • Zakwaterowanie na wyjeździe jest tak dobrane aby być w jak najściślejszym kontakcie z przyrodą. Są to miejsca proste, spokojne, gdzie nie ma tłumów turystów, gdzie słychać odgłosy ptaków nad ranem i które mają atmosferę przygody.  Lodge w Gwatemali to nie są luksusowe hotele, brak jest im często dodatkowych wygód, zasięgu, mogą wystąpić czasowe braki gorącej wody.  Są to natomiast miejsca czyste, schludne, przyjazne środkowisku ze wspaniałą obsługą.
  • W trakcie wejścia na wulkan potrzebujesz plecak, który zmieści
  • Na wulkanie nocleg odbędzie się w namiotach. Będą to 2-osobowe namioty, razem z karimatami.
  • Wyjazd jest przeznaczony dla osób lubiących aktywnie wypoczywać
  • Ważne aby paszport miał przynajmniej 9 miesięczny okres ważności. Dokładny program i porady praktyczne uczestnicy otrzymują ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Kolejność programu może ulec zmianie.  Bilety lotnicze będziemy zakupywać po zebraniu się grupy.