Wyprawy Przemian | Nozdrza pełne pasji
Wybierz się w podróż na koniec świata i odkryj drogę w głąb siebie. Transformujące wyprawy po Ameryce Środkowej, Europie, Indonezji i Afryce. Przygoda z dala od głównych szlaków turystycznych, odkrywanie tajemnic Gwatemali i Belize, Chorwacji, Bali i Gili oraz Teneryfy. Wyprawy organizowane są z ramienia fundacji Wysokie Wibracje.
bali, gili, belize, karaiby, gwatemala, chorwacja, teneryfa, wyspy kanaryjskie, indonezja, lasy równikowe, selvas, wyprawy przemian, wyprawa do ameryki środkowej, rejs po chorwacji, wyprawa na teneryfę, wyprawa do bali i gili, teneryfa - kobieta wulkan, rejs po chorwacji - natura wzywa, ameryka środkowa - powrót do dzikości, wysokie wibracje
22115
post-template-default,single,single-post,postid-22115,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Nozdrza pełne pasji

Przepełnione  zapachem słońca i tortilli, nagle zanotowały nowy odcień. Spoglądam w te stronę i widzę ogromny łapacz snów, który pilnuje wejścia do przeuroczej kafejki cafe loco ( szalona kafejka). Prowadzona przez parę, która przeniosła się tu z Korei. Witają nas szczerym uśmiechem i oczami pełnymi blasku pasji. W menu przeróżne propozycje, również dla osób nie pijących kawy, a do tych się zaliczam. Miło, że tak. Gwatemala słynie z produkcji kawy, przejeżdżając z miejsca na miejsce każdego dnia mijamy plantacje.

Rozglądam się po kafejce, każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Star wars, łapacze snów, urządzenia do przyrządzania kawy na dziesiątki sposobów, wiszące pod sufitem pamiątkowe zdjęcia i waluty z całego świata. Obiecałam sobie, że przygotuje się na kolejne odwiedziny, by zostawić pamiątkowego polskiego złotego.

“Co chcecie”?

“Poprosimy 3  kawy na wynos”

“Jesteście pewni?”

Spoglądamy na siebie pytająco, czy na pewno i też z nutką niepewności skąd to pytanie.

Dziewczyna szybko odczytuje nasze spojrzenia- ” jak weźmiecie na wynos, produkujemy plastik”.

I wszystko jasne – dziękujemy jej za przypomnienie. Siadamy przy barze.

Czekamy na kawę. Zapach przyprawia mnie o ciarki. Dźwięk mielonej kawy wibruje w moich uszach łaskocząc je delikatnie. Spoglądam w te stronę. Song Jong Lee właśnie praży kawę. Na filmiku widzicie cały ten proces jak z surowych ziaren, obrabianych w temp. Ok 140 stopni przez Ok. 15 minut powstaje produkt gotowy do zmienienia i zaparzenia.

Jest to miejsce w pełni fair trade i eco friendly. Rodzeństwo prowadzące to miejsce bierze udział i inicjuje wiele akcji przyjaznych planecie i budzących świadomość naszego ( ludzi) wpływu na losy Matki Natury.

Lubimy takie miejsca.

Dlatego właśnie w czasie Wypraw Przemian, gdy “powracamy do dzikości” przemierzając Gwatemalę odwiedzamy również takie miejsca.

 

 

Zobacz co jeszcze robimy w Gwatemali TUTAJ